Działania z okienkami Montessori

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 129,00 zł 129.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Pomoc Działania z okienkami Montessori szczególnie dedykowana jest dzieciom na poziomie 2 i 3 klasy szkoły podstawowej. Stawia nieszablonowe problemy matematyczne pozwalając na elastyczność myślenia. Pokazuje w jaki sposób działania matematyczne są ze sobą powiązane. Jest świetnym przygotowaniem do rozwiązywania zadań tekstowych, a w przyszłości równań. Zachęca dziecko do wykonywania działań w pamięci, bez wykorzystania konkretu. 

Zestaw składa się z ramki z trzema okienkami oraz z 10 kart z przykładami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia w zakresie od 0 do 100. Pomoc umożliwia ponadto przygotowanie własnych kart (np. z papieru) z przykładami dostosowanymi do etapu rozwoju dziecka. 

Praca z pomocą polega na odkryciu dwóch okienek i obliczeniu w pamięci tego, co znajduje się pod trzecim. Podniesienie trzeciej klapki stanowi kontrolę błędu. 

Nasze doświadczenie pokazuje, że uczeń, który pod koniec 3 klasy z łatwością pracuje z tą pomocą, jest przygotowany do dalszej edukacji matematycznej na poziomie klasy czwartej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl