Opcje przeglądania

Stojaki

Czym jest przygotowane otoczenie? Mówiąc o przygotowanym otoczeniu mamy na myśli zaaranżowanie przestrzeni przebywania dziecka w duchu pedagogiki Marii Montessori. Na przygotowane otoczenie składają się trzy aspekty: zbiór zasad i norm panujących w klasie, przygotowanie nauczyciela, a także dobór odpowiedniego wyposażenia klasy. Produkty Emu Montessori pomogą zatroszczyć się o ten ostatni aspekt.

Montessoriańskie otoczenie to otoczenie uporządkowane. Każdy przedmiot przypisany jest do jasno określonego miejsca. Ilość materiałów dostępna dla dzieci powinna być umiarkowana, aby nie przytłaczać mnogością wyboru. Łatwiej dokonać wyboru z dwóch, trzech opcji niż z dziesięciu, prawda? Dodatkowo ograniczenie ilości materiałów na półkach sprawia, że część pomocy możemy schować i wykorzystać po kilku tygodniach, by na nowo wzbudzić zainteresowanie. Co więcej, każda pomoc Montessori powinna być łatwo dostępna dla dziecka. Podobnie jak wszelkie przyrządy pisarskie i materiały plastyczne. Nawet najbardziej atrakcyjna pomoc rozwojowa nie będzie przykuwała uwagi dziecka, jeśli zapakowaną w kartonik schowamy do szuflady lub przykryjemy stertką innych kartoników z puzzlami, czy grami.

Emu Montessori oferuje szeroki wybór drewnianych pudełek, kuwet, tacek, woreczków i pojemników, które pomogą zatroszczyć się o estetykę, uporządkowanie i dostępność materiałów edukacyjnych zarówno w przestrzeni szkolnej, jak i domowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl