Informacje o produktach

Materiały edukacyjne Emu Montessori a pedagogika Montessori 

Główny okres działalności Marii Montessori to pierwsza polowa XX wieku. Włoska pedagog pracowała z dziećmi w sposób, który sprawiał, że potencjał dziecka objawiał się naturalnie, a zdobywanie wiedzy i umiejętności stawało się ekscytującą przygodą. Nie bez powodu jedna z książek Marii Montessori nosi tytuł ,,Odkrycie dziecka". Te dwa słowa podsumowują główne cele, które Montessori stawiała w swojej pracy. Na drodze naukowej obserwacji starała się, jak najgłębiej wniknąć w naturę dziecka, aby móc odpowiedzieć na jego potrzeby. 

Co powinno charakteryzować pomoce Montessori?

Jednym z ważnych aspektów pracy z dzieckiem w duchu pedagogiki Montessori jest zapewnienie jak największej samodzielności i ograniczenie ingerencji dorosłego do minimum. Pomoce Emu Montessori zdecydowanie wspomagają ten proces. Materiały edukacyjne z kategorii pomoce rozwojowe zostały zaprojektowane w sposób dostosowany do poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Dzięki możliwości manipulowania pomoce są dla uczniów ciekawe i zachęcające do pracy. Wyróżniają się wzorami i przyciągają uwagę estetyką i jakością wykonania. Co więcej, każda nasza pomoc Montessori wyposażona jest w tzw. kontrolę błędu, która daję dziecku możliwość samodzielnej weryfikacji swojej pracy.

Przygotowanie otoczenie Montessori

Inne kluczowe cechy codziennego środowiska dziecka, czyli tzw. przygotowanego otoczenia, to uporządkowanie przestrzeni i dostępność materiałów. Czy dziecko sięgnie po kredkę, jeśli jest ona schowana w szufladzie w puszce po czekoladkach? Czy dziecko wybierze przedmiot, którego chce używać, jeśli na półce jest pięćdziesiąt innych przedmiotów, z których każdy służy do czegoś innego? Materiały Emu Montessori z kategorii przechowywanie pomocy pomogą zorganizować otoczenie dziecka tak, aby ułatwić dbałość o porządek i sprawić, że materiały edukacyjne będą estetycznie wyeksponowane. Każda osoba związaną z pedagogiką Montessori wie, że wszelkie pudełka, pojemniki, woreczki, kuwety są niezbędne w codziennej pracy. 

Jak powstają pomoce rozwoje Emu Montessori ? 

Jestem dyplomowanym nauczycielem Montessori i na co dzień pracuję w klasie Montessori. Każdy produkt Emu Montessori został zaprojektowany na podstawie moich obserwacji codziennego funkcjonowania dzieci. Większość naszych pomocy rozwojowych to materiały edukacyjne, których sam potrzebowałem, a nie mogłem znaleźć w żadnym sklepie. Współpracując z moimi rodzicami postanowiliśmy wyprodukować je sami :) Nasze pomoce Montessori są autorskie, nie znajdziesz ich w żadnym innym miejscu! 

Do produkcji wykorzystujemy głównie plotery laserowe. Pomoce rozwojowe wykonane są ze sklejki brzozowej. Starannie zaprojektowane, ręcznie złożone i pięknie wyszlifowane, co sprawia, że samo ich dotykanie sprawia przyjemność i jest cennym doświadczeniem sensorycznym. 

Ekologia w Emu Montessori

W Emu Montessori  staramy się dbać o dobro naszej planety i w ramach naszych możliwości stawiamy na ekologiczne materiały. Do wysyłania paczek wykorzystujemy papierowe taśmy oraz tekturowe wypełnienia. 

Przeznaczenie pomocy rozwojowych Emu Montessori

Produkty Emu Montessori przeznaczone są do użytku w celach edukacyjnych pod nadzorem osoby dorosłej. Nieodpowiednie dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl